Dětské povlečení, prostor na hry

Na dětském povlečení stráví dítě mnoho času nejen podřimováním a spánkem, ale také dětskými hrami. Děti rádi tráví čas v posteli aktivně, je to jejich útočiště, mají zde pocit bezpečí a vždy, pokud je něco vyděsí, tak vědí, kde mají hledat úkryt.

Hry na povlečení

Povlečení je sice příjemně měkké, ale i přesto slouží jako prostor pro řadu her. Všimněte si, že i ty nejmenší děti si rádi beru do postýlky všechny své oblíbené hračky, aby si s nimi mohly hrát. U nejmenších dětí to bývají především hračky plyšové, děti se k nim v noci rádi přitulí a mnozí se jimi rádi obklopují až do dospělosti. Jedná se o bezpečnou zábavu.

Povlečení však slouží i jako skvělý prostor pro řadu stolních her. Děti milují nenáročné logické hry, a proto jistě ocení, když se zachumlají a na povlečení s vámi budou hrát pexeso. Ať už je se zvířátky, pohádkové či kreslené, vždy se na povlečení hraje dobře. Starší děti zase skvěle ocení náročnější hry jako prší, větší bere, sedmu a pokud máte trpělivost se nehýbat, tak i záchod.

Ačkoliv jsou značková dětská postel velmi odolná, tak je občas vhodné dát pozor na hračky, které by ho mohly poškodit. Velmi zábavné je mikado, nebo ježdění a malými autíčky po posteli, ostré části hraček však mohou udělat do povlečení dírku.

Povlečení podle oblíbených her

Dětské povlečení s medvídkem Pů

Dětské povlečení s medvídkem Pů

Pokud má vaše dítko rádo autíčka, tak by bylo zřejmě těžké ho přesvědčit, aby s nimi nemohlo jezdit i po povlečení. Jeho vášeň můžete podpořit ještě více, když mu koupíte povlečení se vzorem aut. Má snad rádo letadla? Vtom případě se jistě najde i povlečení, které budou zdobit jeho oblíbená letadla.

Nemusí se jednat jen o pohádky, možná je objektem touhy vašeho dítěte i váš domácí mazlíček. Pejsek nebo kočička si rádi najdou míso u dětí na povlečení. Pokud je má rádo, tak se vám nabízí možnost pořízení povlečení se zvířátky. Dítě tak bude mezi nimi usínat i v případě, kdyby mělo zákaz braní si zvířátek do postele. Řada dětí má na zvířecí srst alergii a tak je jim povlečení se zvířátky záchranou.

Pokud má dítě náladu, tak si snad každé rádo prohlíží knížky. Nejčastěji jsou to knížky s obrázky a leporela. Snad i každý dospělý si vybaví, jakou knížku měl v dětství nejraději. Před spaním je však nutné už knížku zavřít, pokud se vám podaří koupit povlečení s oblíbeným motivem z knížek, tak se dítě vždy bude v postýlce cítit jako v ráji. Dospělí stráví v posteli zhruba třetinu života, u dětí je to kolem poloviny, to je dostatečný důvod k tomu, aby mělo hezkou vzpomínku na povlečení, na kterém si mohlo hrát a také na něm příjemně usínat.

Nápad na hry na povlečení

Nevíte, jaké hry si můžete s dětmi na povlečení zahrát? Pokud už vaše dítko někdy třeba i marodilo, tak tak je v postýlce skoro celý den a to rychle dojdou nápady na dětské hry. Skvělý nápad jsou stolní hry, pro které je na povlečení vždy dostatek místa, pokud nemáte hru “člověče, nezlob se“, tak byste se jistě měli zásobit o “kloboučku hop“, starší děti si zase rádi zahrají Sázky a dostihy.

Pro menší děti je skvělou hrou na povlečení domino. Povlečení je příliš měkké na to, aby si mohli dělat řadu z domina, kterou povalí, ale můžete je naučit celou řadu her, které jsou hrát i na povlečení.

Malé dívence byste měli do dětské postýlky zakoupit sadu korálků, které si může navlékat a tím zabít nejednu nudnou chvilku. Nemusíte se bát, že by dívence zůstaly korálky v záhybech postele, jednoduše je můžete z povlečení zase sesypat do taštičky.

K rozvíjení dětské mysli slouží také omalovánky, na povlečení jim rozložíte omalovánky, fixy a pastelky, nebo voskovky, a díte si může kreslit nebo vybarvovat. Pokud náhodou přejede plochu papíru a nakreslí vám něco na dětské povlečení, tak se za to na něj nehněvejte, dětská povlečení by měla sloužit především k dětské radosti.