Povlečení do postýlky

Jak již samotný název napovídá, jedná se o povlečení dětské. Vaše ratolesti si zaslouží kvalitní spánek stejně jak vy. Na rozdíl od vás navíc v noci častěji trpí nějakou bolístkou, kterou potřebují pofoukat. Ať už to jsou rostoucí zoubky nebo nadmuté bříško, krásným povlečením z příjemného materiálu jim zaručíte i lepší vnímání a prožívání jejich bolesti.

Děti jsou v tomto věku velmi vnímavé, proto bychom jim měli poskytnout individuální péči v každém psychologickém období. Zatímco miminko ocení spíše materiál povlečení, než motiv, u batolete vnímajícího estetickou stránku, musíme zohlednit obojí. Ve školce se tak jistě pochlubí, že má doma princeznovskou postýlku nebo dětská postel s úložným prostorem. Vy tak víte s naprostou přesností, že je doma maximálně spokojené.

Sladký spánek

Spánek by měl mít svá pravidla a děti by se měly naučit respektovat jakýsi režim. Již malý kojenec si přivyká teplé koupeli před spinkáním. Pro děti je koupel uvolňující a příjemně je unaví. Voňavá koupelová pěna s vůní je pro ně i zábavná.

Záleží na věku dítěte, ale koupel každý den jim jedině prospěje. Smyje z těla nečistoty a pocit ulehnutí do čerstvě nadýchané peřinky, je nepopsatelný i pro malé miminko. Sladké sny, které nebudou ničím a nikým rušeny, tak zajistí dítěti i kvalitní odpočinek. Nevstává rozmrzelé a uplakané.

S jeho oblíbeným hrdinou na povlečení se mu usíná přece jenom o něco lépe, než samotnému. Větší děti by si kromě koupele měly vyčistit zoubky, aby vypadaly jako malé bílé perličky. Hygiena ústní dutiny je důležitá již od mala. První zoubky sice vypadnou, ale i tak se o ně musí pečovat správným způsobem. Když bude za odměnu v pokoji nové povlečení s princeznami nebo auty, tak se mile rádo podvolí koupeli i čištění zoubků.

Příjemné motivy

Tyrkysové povlečení

Tyrkysové povlečení

Povlečení do postýlky pro miminko vybíráte vy, to je jasné. Malé miminko vám totiž neřekne, co se mu líbí. Dívejte se na celkové provedení povlečení (na jeho délku, šířku, materiál a motiv). Pokud vám z této kategorie něco nevyhovuje, tak ho nekupujte. V útlém dětském věku je pro děti podstatné to, aby bylo povlečení příjemné nejen motivy, ale i na omak. Malé miminko se teprve na změny mimo maminčino bříško aklimatizuje, takže je pro něj daleko komfortnější, když spinká v něčem, co je tomu podobné. Povlečení ze 100 % bavlny je pro miminko heboučké a lehoučké jako pírko. Tolik mu připomíná dotyk a pohlazení maminky, že se s tím částečně i spokojí.

S peřinkou se mazlí, přikrývá se s ní, ale zároveň odkopává. I tohle je úděl maminky, která o své dítko pečuje na maximum, takže jeho malé tělíčko chodí přikrývat hlavně v noci. Malému miminku jsou barvičky povlečení tak nějak jedno, záleží spíše na materiálu a provedení.

Krásné je povlečení Grácie, které je atestováno a na jeho vrchu je efektní atlasová mašle. Takové povlečení si zamiluje nejen miminko, ale i jeho maminka. Pro kojence a batolata jistě neprohloupíte s motivem pohádkové postavičky Krtečka, princezny, Cars, Medvídka Pú nebo Minnie, Mickey Mouse či Hello Kitty. Pro větší děti je tu povlečení s tématikou Monster High. Pravda, je trochu strašidelnější (lebky, zelené obličeje), ale to děti v určitém věku právě láká.

Zdravotní nezávadnost

U povlečení pro děti, je zdravotní nezávadnost neodmyslitelnou součástí. Dětičky jsou náchylnější k tvorbě vyrážek, když jim vyberete nepoddajné a tvrdé povlečení. Výsledkem tak může být cokoliv. Buď se v povlečení potí a mohou vzniknout potničky nebo ho někde povlečení tlačí a je ohroženo malou otlačeninou či dokonce proleženinkou. K miminku musíte přistupovat jako k malé kopii človíčka, ale s něhou a láskou. Dopřát mu jen to nejlepší pro jeho zdravý vývoj by mělo být i ve vašem zájmu.

Povlečení do postýlky tak nabývá mnoho podob, ale nenechte se zmást. 100 % bavlna je stále nadstandardním provedením, protože dobře odvádí pot od tělíčka dítěte a je prodyšná. Nikde ho netlačí, struktury jsou jemné a osvědčené.

Druhým kandidátem, který dobře plní úlohu dětského spaní, je perkálové povlečení. Je to hustá tkanina, která vašemu dítěti dopřeje pohodlí a také teplo. Zvláště v prvních měsících života, kdy se děťátko přizpůsobuje změnám okolního prostředí. Povlečení s hygienickými požadavky jsou současně ukazatelem zdraví vašeho dítěte. Omezení kontaktu s bakteriemi a viry je tu značné. Většina povlečení se dnes v takovém provedení vyrábí již poměrně dlouhou dobu. Soustřeďte se na minimalizaci alergie i tím, že dítěti zajistíte adekvátní matraci s froté snímatelným potahem nebo rošt s dlouhou životností. Jedině tak bude spaní vašeho dítěte bez chybičky.

Praktické přikrývky všeho druhu

Postýlka je pro miminko jeho útočiště. Jenže jsou momenty, kdy dítě potřebujete z postýlky vyndat na přebalení, nakrmení či hraní. Je užitečné, když máte při ruce i přehoz na postýlku. Na povlečení se nepráší a vy tak máte jistotu, že ho opět uložíte do krásně čisté postýlky. Protialergenní vrstvy sice brání ulpívání prachových částic, ale v tomto případě máte ochranu hned dvojí. Také jistě budete s dítětem jezdit v kočárku. Soupravy do kočárku jsou velmi rozmanité. Ochrání vaše dítko před chladem a navíc vám budou ladit ke kočárku. Dítě vám v kočárku neprochladne a hezky vám na čerstvém vzduchu usne. V neposlední řadě se pro děti vyrábí dečky a deky, které jsou všestranně využitelné. Jak pro nejmenší, tak pro větší děti. Sledování pohádky bez dečky je jako krmení dítěte bez bryndáčku. Vše spolu tak souvisí, ale to zřejmě poznáte, až budete mít dítě vlastní.